• Ustawienie geometrii skrzydeł

Warunkiem trwałości stolarki okiennej i jej prawidłowego funkcjonowania jest poprawna geometria skrzydeł okna, czyli dokładne dopasowanie jego wielkości pod względem wysokości, szerokości i przekątnych do ościeżnicy. Jeśli występują różnice między tymi parametrami, oznacza to, że geometria skrzydeł okna jest zaburzona i mogą powstać problemy z jego użytkowaniem.

Co może zakłócić geometrię okna?

Przyczyny niewłaściwej geometrii skrzydeł okiennych mogą być różne. Czasem jest to wada produkcyjna lub niefachowo przeprowadzony montaż, który powoduje deformacje skrzydeł. Geometryczne parametry mogą się też pogorszyć w czasie eksploatacji okna z przyczyn niezależnych od użytkownika, jak i z jego winy. W tym pierwszym przypadku wpływ mają takie czynniki jak duża waga profili okiennych, czy kurczenie się domu, a w drugim obciążanie skrzydeł okna zawieszaniem na nim różnych przedmiotów. Niezależnie od przyczyny, jeśli chce się, aby okno funkcjonowało prawidłowo i zachowało ten stan jak najdłużej, w przypadku odkrycia nieprawidłowości, wskazane jest odpowiednie ustawienie geometrii skrzydeł.

Ustawienie geometrii skrzydła – zaufaj fachowcom

Regulację okna polegającą na odpowiednim ustawieniu geometrii skrzydła względem ramy okiennej powinno się powierzyć specjalistom. Samemu lepiej nie wykonywać takich ustawień, aby nie spowodować jeszcze większych dysproporcji. Można jedynie sprawdzić samodzielnie, czy rzeczywiście geometria okna została zakłócona poprzez wizualną obserwację i ocenę, czy jego skrzydło znajduje się równolegle do ościeżnicy, czy nie, a także sprawdzenie długości przekątnych i ich porównanie. Jeśli okaże się, że przywrócenie geometrii jest koniecznie, najlepiej wezwać fachowca, który zrobi to profesjonalnie.

Zajmujemy się regulacją okien, w tym ustawianiem geometrii skrzydeł od wielu lat. Nasi doświadczeni fachowcy po obejrzeniu okna bardzo szybko ocenią problem i właściwie je dopasują. Taka usługa przedłuży trwałość stolarki okiennej, zapobiegając wielu problemom i naprawom w przyszłości. Przy okazji zostanie sprawdzony docisk okna do ościeżnicy i wykryte inne ewentualne nieprawidłowości, które mogą mieć znaczenie dla trwałości całego profilu okiennego oraz właściwej izolacyjności termicznej okna.

Jeżeli masz problem z oknem lub wydaje ci się, że jego geometria jest nieprawidłowa, skontaktuj się z nami, a unikniesz poważnych problemów w przyszłości prowadzących niekiedy do konieczności wymiany całego okna. Szybko i profesjonalnie ustawimy geometrię twojego okna i rozwiążemy inne okienne problemy.

 

Masz pytania
zadzwoń, chętnie odpowiemyx
ikonka telefonu