• Przerabianie okien

Nowoczesne dwuskrzydłowe okna najczęściej wyposażone są w system rozwierno-uchylny, gdzie jedno skrzydło jedynie otwiera się do wewnątrz, a drugie można także uchylić. Zastąpiły one okna starego typu, w których nie było funkcji uchylnej. Posiadały one za to tzw. lufciki, umieszczone w górnej części, które zapewniały dopływ powietrza podobny do obecnego okna uchylnego. Dzisiaj stosuje się okna o różnych sposobach otwierania, ale nieprzemyślane zakupy, czy zmiana aranżacji sprawiają, że czasem wybrany sposób otwierania przestaje być funkcjonalny.

Czy można przerobić sposób otwierania okna?

Bywają sytuacje, kiedy podjęta decyzja przy zakupie okien nie była właściwa i wybrano okno rozwierane bez systemu uchylnego, lub zastosowano uchył nie z tej strony, gdzie być powinien, co utrudnia aranżację pomieszczenia. Niektórzy w takiej sytuacji myślą o konieczności wymiany okna na nowe. Okazuje się jednak, że znacznie mniejszym kosztem można przerobić sposób otwierania okna. Przeróbek dokonuje się w systemie okuć i powinna je wykonać profesjonalna firma. Wszelkie próby takiej ingerencji w systemy okien dokonywane na własną rękę mogą skończyć się koniecznością zatrudnienia specjalistów od naprawy stolarki okiennej lub nawet wymianą okna na nowe.

Przeróbki okien Warszawa - powierz je specjalistom

Zmiana systemu otwierania powinna być wykonana przez osobę kompetentną. Gwarantuje to nie tylko sprawne działanie okna w przyszłości, ale także zapewnia jego odpowiednią izolacyjność termiczną. Nie każde okno też nadaje się do przeróbki, a od jej rodzaju zależy też zastosowanie odpowiedniego okucia i jego właściwe wyregulowanie. Jeśli w domu jest okno starego typu, najprawdopodobniej trzeba będzie je wymienić w całości. Natomiast jeżeli w pomieszczeniu zamontowano już okno posiadające nowoczesne okucia obwiedniowe, nadaje się do przeróbki poprzez wymianę lub dodanie odpowiednich elementów okuć.

Nasza firma zajmuje się profesjonalnym przerabianiem okien oraz ich serwisem i naprawą. Nasz specjalista dojeżdża na miejsce i ocenia stan okna, a także w przypadku chęci przerobienia sposobu otwierania proponuje dostosowane do możliwości okna optymalne rozwiązania. Kosztuje to o wiele mniej niż wymiana całego okna. Fachowiec doradzi także jak dbać o okucia, jak i kiedy zapewnić im odpowiednią regulację i konserwację.

Jeżeli chcesz dołożyć system uchylny do okna rozwieranego, czy zmienić stronę uchylania w oknach dwuskrzydłowych, zgłoś się do nas, a my zadbamy o to, aby zastosować w nich takie okucia, które najlepiej spełnią swoją funkcję. Bez problemu, szybko i małym kosztem, twoje okno będzie jak nowe.

 

Masz pytania
zadzwoń, chętnie odpowiemyx
ikonka telefonu