• Montaż odbojników, stopek do drzwi

Odbojniki do drzwi inaczej zwane stopkami, czy stoperami pełnią wbrew pozorom ważne funkcje. W zależności od tego, gdzie są umieszczone, zatrzymują drzwi przed nagłym zamknięciem, zapobiegając nie tylko hałasowi, ale też uch uszkodzeniu lub przeciwdziałają uderzaniu drzwi o ścianę, czy meble.

Odbojniki do drzwi – rodzaje

Ograniczniki do drzwi mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej jest to stal nierdzewna, ale spotyka się też wykonane z tworzyw sztucznych, a nawet obite tkaniną. W zależności od ich umiejscowienia dzieli się je na:

  • podłogowe - mocowane do posadzki
  • ścienne - przytwierdzone do ściany za drzwiami
  • klamkowe - zakładane bezpośrednio na klamkę
  • wolnostojące - mobilne

Dwa pierwsze rodzaje odbojników wymagają fachowego montażu. Dwa kolejne go nie potrzebują, ponieważ wykonany z gumy odbojnik klamkowy wystarczy założyć na klamkę, a wolnostojący można ustawić w dowolnym miejscu. Jest to korzystne rozwiązanie, ponieważ można je przekładać w zależności od potrzeb za drzwi, aby nie uderzyły o ścianę, lub między drzwi a futrynę, żeby nie zamknął ich przeciąg. Ta mobilność ma jednak swoje wady. Jeśli stoper nie ma swojego stałego miejsca, domownicy łatwo mogą się o niego potknąć, ponieważ nie zadziała w tym przypadku instynktowny sygnał ostrzegawczy. Poza tym odbojnik wolnostojący jest cięższy od innych, co może stwarzać pewne niebezpieczeństwo, gdy w domu są małe dzieci, czy zwierzęta domowe. Odbojniki ścienne lub podłogowe montowane są przeważnie przy drzwiach wejściowych, a także pokojowych w celu ochrony ściany, a także samych drzwi przed uszkodzeniem.

Odbojniki do drzwi Warszawa – montaż powierz fachowcom 

Montaż odbojników, aby dobrze spełniły swoją funkcję, musi być fachowy. Nie warto się za to zabierać samemu, ponieważ łatwo można uszkodzić posadzkę, czy ścianę zostawiając mało estetyczne ślady. Dodatkowo nieprawidłowo umieszczony odbojnik, bez odpowiedniego wypoziomowania nie spełni swoich funkcji amortyzacyjnych, co będzie skutkowało nadmiernym tarciem w jednym miejscu i w konsekwencji uszkadzaniem powierzchni drzwi.

Nasi doświadczeni fachowcy zamontują różne rodzaje odbojników szybko i profesjonalnie. Umieszczą je w miejscu optymalnym dla prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa, dzięki czemu zarówno, drzwi, jak i ściany, czy meble będą chronione przez długie lata.

Jeśli masz problem z niekontrolowanym uderzeniem drzwi o ściany, czy inne powierzchnie, zgłoś się do nas, a podpowiemy najlepsze rozwiązania do każdego pomieszczenia i szybko je zrealizujemy.

 

Masz pytania
zadzwoń, chętnie odpowiemyx
ikonka telefonu