• Ścierka z mikrofibry do okien

Mycie okien z reguły nie należy do ulubionych czynności w domowym sprzątaniu. Duże powierzchnie szyb trudnych do wypolerowania i liczne zakamarki w ramach okiennych sprawiają, że przywracanie blasku oknom traktuje się jak czynność konieczną, ale trudną do wykonania. Z tego względu często przekłada się ją na później. Ścierka z mikrofibry do okien może zmienić to ponure nastawienie i znacznie ułatwić czyszczenie okna. Dlaczego jest wyjątkowa, jak jej używać i jak o nią dbać? Sprawdźcie.

Dlaczego ścierka z mikrofibry lepiej myje okna niż inne?

Ściereczki z mikrofibry do okien mogą bardzo ułatwić pracę. Ich specjalna struktura sprawia, że łatwo chłoną wszelkie zabrudzenia i używając ich, nie trzeba stosować specjalnych detergentów do mycia okien. Doskonale poradzą sobie z zanieczyszczeniami okna przy użyciu samej wody. Jest to ich wielką zaletą szczególnie dla alergików. Mycie okien mikrofibrą przy użyciu samej wody nie powoduje wdychania oparów szkodliwych środków, a więc nie niszczy zdrowia. Jest też przyjazne dla środowiska, ponieważ nie rozpyla się w powietrzu chemicznych substancji, jak to ma miejsce przy stosowaniu detergentów ze spryskiwaczem. Nie trzeba też wyrzucać plastikowych opakowań po zużytych środkach. Ścierka z mikrofibry do okien daje nawet lepszy efekt niż używanie łącznie z płynami do mycia szyb innych szmatek, czy ręczników papierowych, gdyż nie zostawia kłaczków na szybie, ani trudnych do wypolerowania smug. Jej zastosowanie daje także dodatkową korzyść ekonomiczną. Kosztuje niewiele, jest wytrzymała i można ją wielokrotnie prać, a pieniądze, których nie trzeba wydawać na detergenty do szyb, można przeznaczyć na coś innego.

Jak myć okna ściereczką z mikrofibry?

Mycie okien ścierką z mikrofibry jest łatwe i przyjemne, jeśli dobierze się tę optymalną do danej powierzchni. Ściereczki takie produkuje się w 80% z poliestru i w 20% z poliamidu. Mogą różnić się gramaturą i rodzajem splotu. Najlepiej wybierać więc te przeznaczone do mycia szyb. Dobrze jest mieć w domu kilka różnej wielkości i w zależności od potrzeb używać zgodnie z przeznaczeniem. Do czyszczenia zakamarków ram można wybrać mniejsze kawałki tkaniny, a do czyszczenia szyb duże, co bardzo przyspieszy umycie okna. W zbieraniu zanieczyszczeń z powierzchni szyby doskonale sprawdzi się waflowa ścierka z mikrofibry do okien. Natomiast do przecierania na sucho, czy ewentualnego polerowania można użyć mikrofibry o gładkiej satynowej fakturze. Jak używać ściereczki z mikrofibry do szyb? Wystarczy miska z wodą lub nalanie wody do pojemnika ze spryskiwaczem i można zaczynać. Przed umyciem szyb jednak warto umyć najpierw ramy okna mniejszą szmatką z mikrofibry. Mimo że ściereczka z mikrofibry do mycia okien nie pozostawia kłaczków i smug, można dla nadania szybie większego połysku dodać do wody trochę octu. Trzeba też pamiętać, że przed pierwszym użyciem ściereczki powinno się ją wyprać, co zwiększy nie tylko jej chłonność, ale i pozbawi ją pozostałości używanych podczas produkcji środków.

Jak prać ściereczki z mikrofibry do szyb?

Ściereczki z mikrofibry do okien można prać w pralce automatycznej. Co ważne, najlepiej używać specjalnych przeznaczonych do mikrofibry płynów do prania i nie wrzucać ich do pralki z innymi zabrudzonymi rzeczami. Mikrofibra dobrze chłonie różne zabrudzenia i mogłaby podczas prania zebrać zanieczyszczenie z innych powierzchni, w tym także różnego rodzaju włókna i kłaczki. Do prania nie powinno stosować się wybielaczy i płynów zmiękczających, ponieważ mogą one zniszczyć strukturę mikrowłókna. Na temat samej temperatury prania zdania są podzielone. Zwolennicy niskich temperatur uważają, że będą one wystarczające do usunięcia brudu ze ściereczki. Jednak bardzo zabrudzona ścierka z mikrofibry do okien będzie prawdopodobnie wymagała użycia większej temperatury, która spowoduje, że jej włókna się otworzą i uwolnią zanieczyszczenia. Najlepiej sprawdzać zalecenia producenta dotyczące prania. Aby nie uszkodzić struktury włókien mikrofibry, ważne jest też jej właściwe suszenie. Nie powinno kłaść się mokrych wypranych ściereczek na grzejnikach, ponieważ taki proces suszenia uczyni je sztywnymi i twardymi, co może źle wpłynąć na czyszczone później powierzchnie i doprowadzić nawet do ich zarysowania.

Ścierka z mikrofibry to okien powinna znaleźć się w każdym domu. Przyczyni się do bardziej ekologicznego sprzątania, a także je ułatwi. Co więcej, ścierką z mikrofibry do okien da się z powodzeniem wyczyścić wiele innych powierzchni, nawet tak delikatnych jak szkła okularów.

Polecane artykuły

Masz pytania
zadzwoń, chętnie odpowiemyx
ikonka telefonu