• okno pcv

Fachowa regulacja okien Warszawa powinna być przeprowadzana regularnie, a nie dopiero wtedy, jak już zauważy się poważne problemy z oknem. Skrzydła okienne mają tendencje do opadania, co może w przyszłości utrudniać zamykanie okna. W zależności od pory roku stolarka okienna powinna też być ustawiona w odpowiedni sposób i mieć właściwy dla danego sezonu stopień docisku skrzydła do ościeżnicy. Profesjonalna regulacja okien pcv wykonana przez nasz serwis uchroni przed różnorodnymi problemami z oknem i zapewni optymalne korzyści użytkownikom.

Regulacja okien pcv Warszawa — czy można wykonać ją samodzielnie?

Regulację okien pvc można wykonać samodzielnie pod warunkiem, że posiada się podstawową fachową wiedzę na ten temat. Czynności te nie należą do bardzo skomplikowanych, ale jeśli ktoś nie miał nigdy do czynienia z regulacją okuć okiennych, powinien przynajmniej na początku zamawiać serwis okien, którego fachowcy sprawdzą okno i od razu będą wiedzieli jakiej regulacji potrzebuje. Udzielą też przydatnych wskazówek dotyczących regulacji okien w przyszłości, a także ich konserwacji. Usługi regulacji okien Warszawa nie należą do kosztownych, a dla stałych klientów nasz serwis przewiduje korzystne rabaty. Nie powinno się na tym oszczędzać, ponieważ źle wyregulowane okna mogą przynieść spore problemy w postaci nieszczelności czy trudności z codziennym użytkowaniem, co sprawi, że może okazać się konieczna naprawa okna pcv.

Rodzaje regulacji okien pcv

Pod pojęciem regulacja okien pcv kryje się ingerencja w okucia okienne, która może odbywać się na trzech płaszczyznach: góra/dół, przód/tył, lewo/prawo. Fachowiec szybko oceni, czego dane okno potrzebuje i przy pomocy klucza imbusowego, a czasem także innych narzędzi odpowiednio ustawi okno. Najczęściej wyróżnia się dwa rodzaje regulacji okien:

  • regulacja pozycji skrzydła okiennego
  • regulacja docisku skrzydła do ramy

W pierwszym przypadku regulację wykonuje się przy zauważeniu problemów z zamykaniem okna, jeśli skrzydło nadmiernie trze o ramę, zauważa się opór klamki. Problem może wynikać z niewłaściwego użytkowania okna, obciążania go, co sprawia opadanie skrzydła. Ciężkie skrzydła okienne mają tendencje do opadania czasami nawet w przypadku nowych okien lub błędów popełnianych przy ich montażu.

W drugim przypadku powinna być przeprowadzana regulacja okien na wiosnę i na zimę. W zależności bowiem od pory roku skrzydło okienne wymaga innej siły docisku. Zimą musi być on większy niż latem, co zapewni lepszą izolacyjność termiczną i mniejszą ucieczkę ciepła. Latem mniejszy docisk spowoduje lepszą cyrkulację powietrza. Regulacja zima lato jest ważna nawet przy zamontowaniu nowych okien, ponieważ fabrycznie najczęściej ustawione są one w poziomie neutralnym. Odpowiednia regulacja docisku wykonana przez serwis okien Warszawa pozwoli jeszcze zwiększyć docisk na zimę, a zmniejszyć na lato.

Regulacja okien oraz ich konserwacja w Warszawie — czemu warto nam zaufać

Nasz serwis wykonuje usługi regulacji okien w Warszawie od wielu lat i cieszy się zaufaniem wielu zadowolonych klientów. Zatrudniamy wyłącznie osoby z długoletnim doświadczeniem, dla których żadne okno nie ma tajemnic. Szybko diagnozują problem i oceniają, czy w danym wypadku wystarczy sama regulacja okien, czy też konieczna jest ich naprawa. W przypadku stwierdzenia poważniejszych problemów wykonujemy też naprawy okien plastikowych. Warszawa oraz jej okolice to teren, gdzie nasi fachowcy dojeżdżają bez problemu i świadczą usługi na wysokim poziomie.

Jeśli mieszkasz w jakiejkolwiek dzielnicy Warszawy, czy na obrzeżach miasta i uznasz, że potrzebna jest regulacja okien na wiosnę i na zimę lub konieczne są jakiekolwiek inne usługi naprawy i regulacji okien, zamów nasz serwis okien pcv Warszawa, a zjawimy się i rozwiążemy każdy problem z oknem, nawet taki, z którym inna firma sobie nie poradziła. Zadzwoń do nas lub napisz jeszcze dziś także jeśli uważasz, że twojemu oknu nie pomoże już ani regulacja, ani naprawa. Skutecznie ratujemy okna przed wymianą i pozwalamy zaoszczędzić na kosztach.

 

Masz pytania
zadzwoń, chętnie odpowiemyx
ikonka telefonu