• moskitiera na oknie

Okres letni to czasami prawdziwa zmora dla osób, które boją się ugryzienia owadów lub są uczulone na ich jad. O ile podczas przebywania na zewnątrz nie da się tego problemu wyeliminować, przynajmniej we własnym domu człowiek chce się czuć bezpiecznie. Służy temu siatka ochronna na okno. Mieszkanie na wysokich piętrach to także strach o zwierzęta domowe i szukanie zabezpieczeń okien i balkonów chroniących je przed upadkiem. Specjalna siatka może rozwiązać problem. Sprawdźcie, jaka siatka ochronna na okno w danym wypadku sprawdzi się najlepiej.

Siatka na okno przeciw owadom a siatka ochronna dla kota

Siatka na okno zabezpieczająca przed dostaniem się do wnętrza różnego rodzaju owadów nie jest tym samym, co siatka chroniąca przed upadkiem z wysokości zwierzęta domowe. Popularne moskitiery, siatki na okna przeciwko owadom, pomimo swej często dużej wytrzymałości na warunki pogodowe, mogłyby nie utrzymać ciężaru kota i nie należy ich w tym celu stosować. Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że istnieją różnice pomiędzy tego typu zabezpieczeniami. Pomimo że montaż może być podobny, struktura samej siatki, aby mogła chronić przed upadkiem, powinna być wzmocniona. Warto na to zwrócić uwagę i podjąć decyzję w zależności od potrzeb.

Siatka na okno przeciw owadom – podstawowe funkcje i rodzaje

Siatka na okno chroniąca wnętrze domu przed dostaniem się do niego insektów musi być gęsta, aby zabezpieczać nie tylko przed osami, czy dużymi muchami, ale także małymi komarami, czy innymi insektami. Przez jej drobne oczka z powodzeniem przedostaje się jednak powietrze, co umożliwia zostawianie okna otwartego na noc bez obawy, że podczas snu dom odwiedzi jakiś owad. Moskitiery, siatki na okna mogą mieć różne kolory oraz przystosowane są do różnych sposobów montowania. Oto najpopularniejsze:

- siatka na okna klejona na taśmę

Tego rodzaju siatki na okna wyposażone są w klejącą dwustronnie taśmę. Przykleja się je do ościeżnicy okna od strony zewnętrznej. To najtańszy typ moskitiery chroniącej przed owadami.

- siatka w okna na rzepy

Jest wygodniejsza w montażu i szybkim demontażu w celu wyczyszczenia okna od poprzedniej, ale też i nieco droższa. W ościeżnicy okna montuje się zaczepy, do których wpinana jest za pomocą rzepów siatka w okna. Jeśli będzie często demontowana i montowana na nowo, rzepy mogą się zużyć. Wtedy wystarczy wymienić je na nowe.

- siatka w okna ramkowa

Ramkową moskitierę można kupić gotową lub zamówić na wymiar. Montuje się ją nie tylko w oknach, ale często w drzwiach balkonowych. Rozpięta w ramce siatka montowana jest do ościeżnicy na sprężystych obrotowych uchwytach. Zainstalowana w ten sposób na drzwi balkonowe siatka stanowi dodatkowe drzwi ochronne, które można zamykać i otwierać.

- siatka rolowana

Tego typu siatka na okna wygląda niczym roleta kasetowa. Jednak zamiast materiału w kasecie umieszczona jest siatka. Może być zakładana do okien, jak i drzwi balkonowych. Jednak w pierwszym przypadku montuje się je pionowo, a w drzwiach poziomo. To rozwiązanie jest jednym z najwygodniejszych w użytkowaniu.

Jak widać, istnieją różne rodzaje siatek na okna. Różnią się często sposobem montażu i ceną, ale jest w czym wybierać. Niektóre z nich można łatwo zamontować samemu, inne lepiej powierzyć specjalistom.

Siatka na okno lub balkon chroniąca koty przed upadkiem – czym się wyróżnia?

Siatka na okno zabezpieczająca przed upadkiem zwierzę domowe powinna być przede wszystkim mocna. Najbardziej wytrzymała jest siatka metalowa, która z powodzeniem utrzyma napierający na nią ciężar kota. Może ochronić też przed upadkiem z wysokości małe dzieci. Jeśli jednak w domu nie ma dzieci, a zwierzęta nie są duże i ciężkie, można zdecydować się na inne tańsze rozwiązania, takie jak siatki na okna polietylenowe, które przypominają sieć rybacką. Zakładane mogą być też na balkon w celu zabezpieczenia jego przestrzeni przed przylatywaniem ptaków. Innym sposobem ochrony kota przed upadkiem może być siatka na okno wzmocniona drutem. Jak widać, rozwiązań jest kilka, które mogą być zróżnicowane cenowo. Montaż takiej siatki szczególnie na balkonie jednak warto powierzyć specjalistom, którzy zrobią to profesjonalnie.

Zarówno siatka na okna przeciwko owadom, jak i zabezpieczająca przed upadkiem spełni swoje zadanie jeśli będzie fachowo zamontowana. W pierwszym przypadku liczy się szczelność, a w drugim wytrzymałość. Warto wiedzieć, że jeśli siatka ma być montowana na balkonie, a jej montaż ingerowałby w elewację budynku, trzeba mieć zgodę administratora budynku. Można jednak zastosować montowanie bezinwazyjne, które fachowo wykonają nasi monterzy.

Polecane artykuły

Masz pytania
zadzwoń, chętnie odpowiemyx
ikonka telefonu